3 edycja Orlik Volleymanii ruszyła!

Dodano: 9 września 2013

Rozpoczęła się trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju siatkarskiego dla młodzieży, ORLIK Volleymania. Po raz kolejny w szesnastu województwach zmierzą się młodzi zawodnicy i zawodniczki w walce o medale. Rozgrywki zakończy finał ogólnopolski organizowany w tym roku w terminie od 27 do 28 września w Poznaniu.

Po raz kolejny z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki zostanie rozegrany ogólnopolski turniej siatkarski Orlik Volleymania. W tym roku do rywalizacji na Orlikach w całym kraju staną dziewczęta i chłopcy urodzeni w roku 2000 i młodsi. Zawodnicy będą rywalizować o prymat w kraju w trzech etapach. Rozgrywki rozpocznie faza eliminacji rozgrywana na 64 Orlikach w 16 województwach. Dwie najlepsze drużyny z każdego Orlika awansują do drugiego etapu, którym będą finały makroregionów. Na tym etapie w 8 turniejach rywalizować będą zespoły z dwóch województw sąsiadujących ze sobą. Najlepsze drużyny awansują do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w tym roku w Poznaniu. Przez dwa dni, na trawiastych boiskach do siatkówki rywalizować będzie 1024 zawodników i zawodniczek. Czeka nas prawdziwe siatkarskie święto
Rekrutacja do turnieju rozpoczęła się 2 września i potrwa do 13 września. Faza eliminacji rozgrywana będzie w terminie od 9 do 18 września a 8 finałów makroregionów od 18 do 24 września. Wielki finał w Poznaniu potrwa dwa dni, od 27 do 28 września.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące rozgrywek w 2013 roku znajdują się na stronie internetowej pod adresem: www.orlikvolleymania.pl

Orlik Volleymania to wielkie siatkarskie święto oraz prawdziwe sportowe emocje. To wspaniała impreza, miejsce spotkań młodych siatkarek i siatkarzy. Już nie możemy doczekać się pierwszych spotkań podczas tegorocznej edycji. Na pewno w tym roku wygra siatkówka.